🇬🇧

Uudised

Twitter/X profiili kustutamisest

Alates järgmisest aastast kustutan ma enda konto sotsiaalvõrgustikus Twitter/X. See tähendab, et alates jaanuarist 2024, pole minu tegemisi võimalik jälgida selle sotsiaalvõrgustiku kaudu. Selle asemel saate mind järgida järgmistes kohtades:

Allalaadimised markusmaal.ee veebilehel!

Alates tänasest on võimalik minu loodud asju alla laadida markusmaal.ee veebilehelt! Selleks klõpsake lihtsalt Allalaadimised nuppu, valige sobiv kategooria ning allalaaditav üksus. Allalaadimise lehelt leiate kirjelduse, kuvapildid ja allalaadimise lingid koos kontrollsummadega!

Suured muutused tulemas minu YouTube kanalitele

Võib-olla olete märganud, et ma pole postitanud viimaste kuude jooksul MarkusTegelane, MarkusTegelane+ ja Markuse asjad kanalitele uusi videoid. Seda sellepärast, et ma pole tahtnud uusi videoid nendele kanalitele luua. Motivatsioon jäänud kadunuks mitmel põhjusel, kuid kaheks oluliseks põhjuseks on vaatajaskonna langus ja see, et ma pole kõigi postitatud videote kvaliteediga isiklikult rahule jäänud.

Seetõttu on mul plaan teha ekstreemseid muutusi enda kolme põhilise YouTube kanaliga - MarkusTegelane, MarkusTegelane+ ja Markuse asjad. Nende muudatuste tulemusel peaks videote kvaliteet ühtlustuma ja seetõttu paranema. Üheks muutuseks kanalite MarkusTegelane ja MarkusTegelane+ puhul võib olla suur kanali nime ja üleüldise brändingu muutus. Samuti on võimalik, et suur osa videotest, mis on praegu avalikud, muutuvad registriväliseks ja/või privaatseks. Kanal Markuse asjad on plaanis kustutada järgmisel aastal (2024), sellele eelneb tellijatele teadaanne videoformaadis ja kogukonna postitusena.

Sellega seoses võite küsida, mis? miks? millal?

Esiteks, mis konkreetseid muudatusi ma sisule teen? See osa on veel kaardistamisel ja ülisalajane.

Teiseks, küsimusele "miks?" ma juba vastasin - sest ma üritan leida uut motivatsiooni nendele kanalitele sisu loomiseks.

Kolmandaks, millal ma need muudatused läbi viin? Vastus on lühike ja konkreetne - hiljemalt jaanuaril 2024, välistatud pole varasem ajahetk. Kolmele põhikanalile ma enne seda perioodi uusi videoid EI POSTITA, ainsaks erandiks on ilmselt MarkusTegelane kanali 10. aastapäev septembri lõpus (pole välistatud, et sellest võib kujuneda viimane MarkusTegelane video).

Veebisaidi markusmaal.ee Cloudflare-i üleviimine

Erinevatel põhjustel suunan täna ma markusmaal.ee nimiserverid Cloudflare-i. Külastajate jaoks võib see tähendada, et ligipääs veebilehele võib olla ajutiselt piiratud.

Inglise keele kasutusvõimalus markusmaal.ee veebilehel

Nüüd on võimalik markusmaal.ee veebilehel võimalik lülituda soovi korral ingliskeelse versiooni peale, klõpsates lehe üleosas olevat lipukest. Inglise keel ei toimi Markuse asjade lehel ja kanali andmebaasis ei pruugi kõik olla veel tõlgitud.

markustegelane.online domeen suletakse 11. septembril

Miks ma seda teen?

Eelmisel aastal registreerisin tehnilistel põhjustel markustegelane.online domeeni. Ma registreerisin kõige odavama võimaliku domeeni, et saada enda veebimajutuspakkuja peal veebileht tööle, kuid praeguseks hetkeks olen juba täielikult MarkusTegelane veebisaidi üle viinud markustegelane.eu domeenile, samal ajal, kui markustegelane.tk ja markustegelane.online on lihtsalt pargitud sellele veebilehele. markustegelane.tk jääb püsima, sest see on tasuta domeen ja vajalik tagasiühilduvuseks minu tarkvaraga (vanemad versioonid minu sinise ekraani simulaatorist kasutavad seda domeeni näiteks tarkvarauuenduse alla laadimiseks). Samas markustegelane.online ei olnud kusagil eriti väga laialdaselt kasutusel ning seetõttu üsna ebavajalik, samuti on pikendamise tasu üsna kallis .online domeenide puhul, vähemalt võrreldes esimese aasta hinnaga.

Mida see tähendab?

See tähendab, et alates 11. septembrist ei ole võimalik MarkusTegelane veebilehte külastada kirjutades aadressiribale markustegelane.online või www.markustegelane.online, samuti ei saa ükski tarkvaraprogramm suhelda minu veebisaidiga selle domeeni kaudu. Kui domeen 11. septembril aegub, siis muutub see vabaks ja igaüks saab registreerida selle uuesti ükskõik mille veebisaidi jaoks või muu teenuse jaoks.

Kuidas ma saan külastada MarkusTegelane veebilehte?

Kaks domeeni, mida üritan alati üles jätta on markusmaal.ee ja markustegelane.eu. Nende domeenide kaudu saab ühel või teisel viisil ligi MarkusTegelane veebilehele. Samuti jääb üles markustegelane.tk domeen, mis võimaldab külastada veebilehte ebaturvalise ühendusega, kuid pole soovitatav v.a. olukordades, kus see on ilmtingimata vajalik.

markustegelane.eu domeen parandatud

Parandasin kriitilise vea seoses majutusserveri teisaldamisega, kus markustegelane.eu domeen ei toiminud korrektselt (viskas 403 veateate).

markustegelane.ml domeen on hetkel maas

Kuna domeeni registripidajal, mida see domeen kasutab, toimuvad hetkel hooldustööd, on .ml domeen ligipääsmatu ning külastamisel selle ühendus aegub. Ma kirjutan üksikasjalikumalt situatsiooni kohta selles Twitteri lõngas: https://twitter.com/markustegelane/status/1611778485600636929