Aasta 2020


Sümmeetria

Versioon 32 - 32.99

See oli 2020. aasta esimene Markuse asjade täisversioon. Esialgu oli plaanis muuta see versioon talviseks Markuse asjade versiooniks, kuid seda ei juhtunud. Versioon lasti välja 2020. aasta märtsis. See Markuse asjade versioon oli esimene, mis kasutas erinevaid taustapilte erinevatel kuvaritel.

Samuti lisas see versioon palju uut funktsionaalsust Markuse arvuti asjade Linuxi versioonile. Kasutusele võeti uus töölauakeskkond (KDE) ja distro (KDE Neon). Markuse arvuti asjade haldamisprogramm oli nüüd kättesaadav otse tegumiribalt ning sellega sai avada Markuse mälupulga. Lisasin ka kaugjuhtimise võimaluse, mis töötab kohe pärast arvuti sisselülitamist ning samuti Wake On LAN toe (kohalikust võrgust arvuti sisselülitamine).

Selles versioonis tutvustati ka uut Markuse asja – Markuse arvuti alglaadimise süsteemi. Selle abil on võimalik hallata käivitatavaid operatsioonsüsteeme ning olemasolevaid operatsioonsüsteeme isegi uuesti paigaldada probleemide korral. Muutsin ka Linuxi laadimisekraani (keerlevad võililled).

Markuse tahvelarvutisse paigaldati muudetud YouTube’i rakendus ning lisati muid täiustusi seadmega paremini töötamiseks. Markuse telefoni ja tahvelarvutisse paigaldati SSH klient, millega saab Markuse arvuti Linuxi operatsioonsüsteemi kohalikus võrgus hallata.

© 2020 Markuse asjad


EV102

(Miniversioon)

Versioon 32.1

Miniversioon Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamiseks.

© 2020 Markuse asjad


Element

Versioon 33 - 33.9

Kauaoodatud 2020. aasta teine versioon. See versioon kasutab veidi MarkusTegelane YouTube’i kanali disainisüsteemi ning taustapilt on panoraam kahe monitori jaoks. Selle versiooniga lisati Linuxi algkäivitusekraanile Markuse arvuti asjade logo ja muudeti KDE laadimisekraani.

© 2020 Markuse asjad


Raadius

Versioon 34 - 34.9

Selles versioonis alustati veebipõhise liidese loomist arvuti haldamiseks ning toodi Markuse asjade versioonide arhiiv veebiliidesesse, muutes selle vaadatavaks ükskõik millise seadmega ükskõik millises operatsioonsüssteemis. Integratsiooniprogramm töötab nüüd Linuxi põhistes operatsioonsüsteemides veel paremini kui varasemalt. Näiteks on nüüd võimalik käivitada mälupulga programm kohe kui mälupulk sisestatakse arvutisse. KDE Neon asendati Lubuntuga sisemälus, mis käivitub nüüd vähem kui ühe minutiga! Samuti tegime muudatusi mälupulga programmile lisades toe mitmele mälupulgale.

© 2020 Markuse asjad


Sisukord   Tagasi algusesse

Markuse asjad kuulub Markus Maalile ja selle kasutamine ilma nõusolekuta ei ole lubatud. Taustapildid, mis on kasutusel Markuse seadmetes, kuuluvad Markus Maalile ja nende kopeerimine ei ole lubatud.. Originaalsed pildid kuuluvad originaalsetele omanikele. Kõik õigused on kaitstud.© 2010 – 2024 Markus Maal.