Kõik versioonid


Alpha

Versioon 0.1 - 0.4

Esimene Markuse asjade versioon. Selles versioonis oli ainult kaust ja failid. Väga algupärane. Nendest versioonidest sai alguse ka traditsioon kasutada erilisi taustapilte jõulude ajal.

© 2010 Markuse asjad


Beeta

Versioon 0.5 - 0.9

Arendades unikaalset sirvimist. Just nendest versioonidest sai alguse algupärane unikaalne sirvimine. Hilisemalt lisati ka unikaalne sirvimine Markuse mälupulgale.

© 2012 Markuse asjad


Originaal (ehk esimene väljalase)

Versioon 1 - 1.9

Selles versioonis sündisid Markuse arvuti asjad. Sellel versioonil on ka kolm taustapilti. Nendeks on aknaga,milles on tekst; tühja aknaga (sisselogimiskuva jaoks) ja aknata (allolev). Taustapilt on olnud ka järgmises versioonis.

© 2013 Markuse asjad


Soojus

Versioon 2 - 2.9

Selles versioonis olid uued sisselogimisekraanid ja tervitusekraanid. Polnud väga palju uut. Tuletas ka Windows XP toe lõppu meelde.

© 2014 Markuse asjad


Atmosfäär

Versioon 3 - 3.9

Selles versioonis uuenes taustapilt ja Markuse arvuti asjade kaust. Uues stiilis töölauaikoonid, mis asusid töölaua keskel ning millel puudusid sildid. All vasakus servas olid sarnased ikoonid.

© 2014 Markuse asjad


Kivi

Versioon 4 - 4.4

Selles versioonis oli uus asi – Unikaalne lukustusekraan. See käivitati alati arvuti käivitamisel kuni talve versioonini.

© 2014 Markuse asjad


Lumi

Versioon 4.5 - 4.9

Sellel versioonil täiendati lukustusekraani paljude asjadega. Versioonis 4.9 oli isegi võimalik kasutada ekraani klaviatuuri ja vaadata päeva nõuandeid

© 2014 Markuse asjad


Talv

Versioon 5.01 - 5.9

Selles versioonis tervitati uut võimalust – mälupulga lahtilukustus! See oli ka esimene versioon ,mis oli disainitud Windows 7-le.

© 2015 Markuse asjad


Jõulud

(Miniversioon)

Versioon 5

Jõuluteemaline taustapilt Windows 7-le

© 2014 Markuse asjad


SiniMustValge

(Miniversioon)

Versioon 5.99

See oli vabariigi aastapäeva versioon ,mis oli väga lühikest aega. Ainus muutus oli taustapilt

© 2015 Markuse asjad


Klaas

Versioon 6 - 6.9

See versioon oli suure uuendusega. See ühildus nii Ordi Accordiga kui ka Pantalonny’ga. Selles versioonis olid uued taustapildid ja ka helid ja kursorid. Pantalonny arvutis klaasi viimastes versioonides oli ka uus tervitusekraan ja Markuse arvuti integratsioon. Siiski muutis see versioon arvuti aeglaseks ja mul tuli parem idee.

© 2015 Markuse asjad


Hüperkiirendus

Versioon 7 - 7.4

See versioon keskendus eelkõige kiirusele ja jõudlusele. Tapeet iseloomustas just selle versiooni kiirust ja töövõimekust.

© 2015 Markuse asjad


Pidu/Sünnipäev

Versioon 7.5 - 7.78

See versioon tähistas Markus Maal-i sünnipäeva. Samuti oli see versioon mõeldud erinevatele seadmetele nagu tahvelarvutid,lauaarvutid ja isegi telefonid. Samuti lõpetati selle versiooni lõpus unikaalse sisselogimisekraani toetamine.

© 2015 Markuse asjad


Jaan

(Miniversioon)

Versioon 7.79

See versioon tähistas jaanipäeva. Ei olnud midagi väga uut, ainult taustapilt sõnumiga „Toredat ja ohutut jaani”.

© 2015 Markuse asjad


Fookus

Versioon 7.8 - 7.89

See versioon oli tunduvalt puhtama töölauaga ja põnevama disainiga. Eelkõige fokuseeris see versioon arvutitele ja unikaalsele sirvimisele.

© 2015 Markuse asjad


Tegemine

Versioon 7.9 - 7.99

See versioon oli mõeldud Windows 10 jaoks. Samuti olid sellel mõned täiendused nagu unikaalne töölaua kuvamine.

© 2015 Markuse asjad


Kivid

Versioon 8 - 8.9

Selles versioonis oli täiustusi ja erinevad taustapildid väikese, suure logoga ja ilma logota. Samuti oli selles versioonis erinevaid programme ja täiendatud vanu versioone.

© 2015 Markuse asjad


Versioonid

Versioon 9 - 9.99

Selles versioonis näidatakse pildil erinevaid Markuse arvuti asjade versioone.

© 2015 Markuse asjad


Lumehelbed/Jõulud 2015

Versioon 10 - 10.5

See oli esimene jõulu versioon, milles kasutasin ise tehtud taustapilti. Samuti oli see versioon see, kus võeti taas kasutusele Markuse arvuti unikaalne lukustusekraan. Taustapilti kasutasin kuni 27. detsembrini.

© 2015 Markuse asjad


Vana aasta lõpp ja uue algus (2015-2016)

Versioon 10.51

Selles versioonis oli pilt minu koduaiast, mis oli tehtud pusleks. Samuti oli täevas näha ilutulestikku. All oli ka kriipsujuku ja kopeerimisõiguse ning versiooni info. Versioon oli kasutusel kuni kolmekuningapäevani.

© 2015 Markuse asjad


Lumemaja

Versioon 10.9

Selles versioonis oli kasutusel hägune taustapilt ja uus logo. Uuendatud olid kõik taustapildid ja ka lukustusekraani taust (Windows 10-s). Selles versioonis ei olnud palju uut, kuid sellel oli ilus taustapilt.

© 2016 Markuse asjad


Lumemäed

Versioon 11 - 11.98

Selles versioonis oli uus taustapilt ja lisatud oli uus käivitusekraan. Samuti oli see üks versioon, milles oli installitud StartIsBack++ programm, mis tegi tegumiriba läbipaistvaks ja lisas klassikalise Start menüü.

© 2016 Markuse asjad


98. Eesti Vabariigi aastapäev

(Miniversioon)

Versioon 11.99

Selles versioonis oli materiaalne sini-must-valge taustapilt klaasi moodi disainiga. Taustapildi peal oli suur 98, mis näitas seda, kui vanaks Eesti Vabariik sai. All vasakul oli ka Markuse arvuti asjade logo ja kopeerimisõiguse näitaja. Versioon oli kasutusel 24.02.2016 – 26.02.2016.

© 2016 Markuse asjad


Disko R1

(Miniversioon)

Versioon 12.09

Selles versioonis ei olnud palju uusi täiustusi peale värvilise taustapildi. Selle versiooni asendas versioon R2, mille leiate järgmiselt lehelt.

© 2016 Markuse asjad


Disko R2

Versioon 12.1 - 12.55

Selles versioonis on palju uusi täiustusi, mis on seotud disainiga. Muudetud oli vana tervitusekraani logo, mis oli kasutusel versioonist lumemäed. Üks praktilisematest funktsioonidest, mis eemaldati oli StartIsBack++ programm. Samuti värskendati taustapilte erinevates olukordades (nt lukustusekraan, töölaua ikoonide seadistusekraan jne). Selles versioonis on ka otsetee programmidele otse töölaual. Sellel versioonil on ka tutvustus, mida saate vaadata, topeltklõpsates ’Versiooni ülevaade’ otseteel Markuse töölaual.

© 2016 Markuse asjad


Kevad

Versioon 12.56 - 13.49

Selles versioonis on uus taustapilt ning selles testitakse uut võimalust: liikuvaid taustapilte. Versioonis täiendatakse tagasi Windows 10-le.

© 2016 Markuse asjad


Pilved

Versioon 13.5 - 14.9

Selles versiooonis tuuakse Markuse arvutisse tagasi „Tere tulemast Markuse arvutisse“ ekraan. Samuti on tegu pikalt püsiva versiooniga ehk versiooniga mis on kasutusel terve suve. Samuti tutvustasime uusi võimalusi Markuse seadmetes (nn Markuse tahvelarvutis oleva avaekraani täiustused). Lõpuks täiustasime Markuse mälupulga buutimise kogemust ja muutsime kõik menüüd eesti keelseks. Arvutite kiiruse täiustamiseks, indekseerisime KÕIK võimalikud failid kõvakettal, nii et nüüd on otsingud kiiremad kui kunagi varem. Samuti defragmentisime kõvekettad. Ka Markuse mälupulga haldamine on nüüd palju lihtsam kasutades uut pakkfaili, mille tegin ma täielikult ise.

© 2016 Markuse asjad


Jaanid 2016

(Miniversioon)

Versioon 14

See versioon oli eelkõige lihtsalt lugemiseks. Taustapildil oli infot jaanipäeva kohta ja kasutajad said ka avada dokumendi, kus oli veel rohkem infot. Versioon oli kasutusel ainult 5 päeva Markuse Windows XP-ga arvutis.

© 2016 Markuse asjad


Lihtne

Versioon 15 - 17.5

See versioon keskendus eelkõige arvuti lihtsamas kasutamises. Selles versioonis on uus Windowsi laadimisekraan ja selle versiooniga tutvustasin Markuse asjade väljaandeid. See on esimene versioon, kus on erinevad taustapildid lauaarvutis, tahvelarvutis ja tervitusekraanil. Markuse tahvelarvuti asjad Pro sündis selles versioonis. Uute funktsioonidega Markuse tahvelarvuti asjad on nüüd palju võimsam. Uueks funktsiooniks on LAN kaudu failidele juurdepääs ja tahvelarvuti kasutamine teise kuvarina.

© 2016 Markuse asjad


Lumehelves

Versioon 17.6 - 19

See versioon keskendub arvuti ilusa välja nägemise eest. Kuid see ei ole ainus, mis sellel versioonil pakuda on. Lisaks on Markuse arvuti asjad Pro arvutis uus töölaua keskkond (ning see ei ole Windowed). Võimalik on ka seadistada liikuv taustapilt (WMV videost). Lisaks sellele on ka vana aasta õhtul ootamas uus üllatus (viimane üllatus oli 2014. aastal versioonis lumi). Vihjeks olen enda Google+ postituses öelnud, et see tuleb sarnase põhimõttega, mis 2014. aasta üllatuses oli.

© 2016 Markuse asjad


Heksa

Versioon 20 - 20.9

See versioon on üks suur ja lahe eksperiment. Selles versioonis on tagasi tulnud Markuse arvuti integratsioon. Peale selle, et see on tagasi, on sellel ka palju uuendusi. Suured uuendused on jõudlusega. Ühe lihtsa klõpsuga on võimalik muuta arvuti palju kiiremaks (puhastades RAM-i) ja lisatud on ka automaatselt käivitub programmide laadur, mis laadib programme progressiivselt, mis tähendab, et neid ei laadita võimalikult kiiresti, üksteise järel, kuid need laaditakse viivitustega ja seetõttu on arvuti pärast soojenemist kohe kasutusvalmis.
Suured uuendused on ka muudel Markuse asjadel. Markuse mälupulk tutvustas selles versioonis universaalprogrammi, milles saab vaadata uudiseid, käivitada kiirrakendusi (mis on nüüd aktiivsemad), minna kiiresti teatud kohta mälupulgal ja muud seadistused, mille alla läheb öörežiim. Markuse vidinate DVD peaks välja tulema mai lõpuks ning sellel on automaatkäivitusprogramm, mis on täisekraanis ja lausa 2-s keeles. Markuse tahvelarvutis on nüüd ka pimedusekraanid, mis aktiveeruvad seadme laadima panemisel ja lisaks on tehtud parandusi, et parandada aku eluiga.
Selle versiooniga katsetasime Ultimate väljaande installimist (mis hetkel ei õnnestunud) ja proovisime 64-bitist Windowsi installi.
Huvitav fakt: Heksagonide värv märgib kasutatavat väljaannet (näiteks Sinine – Pro)

© 2017 Markuse asjad


EV99

(Miniversioon)

Versioon 20.99

See versioon tähistas Eesti Vabariigi 99. aastapäeva. Taustapilt sisaldas horisontaalselt kallutatud Eesti vabariigi lippu ja QR-koodi.

© 2017 Markuse asjad


Suvi

Versioon 21 - 21.9

Suvi on kaasa toonud palju uusi täiendusi. Selle versiooniga tutvustati uut Markuse asja: Markuse kaustad. Olles 5 aastat tuntud Projekt Uks koodinimega, Markuse kaustad pakub erilist programmi, millega saab sirvida Markuse arvutis ja Markuse mälupulgal.
Markuse arvuti integratsiooniprogrammile saab nüüd rakendada erinevaid teemasid, mis salvestatakse isegi pärast arvuti taaskäivitamist. Need teemad on Sinine taevas, Keskmine lilla, liiva kollane, tume teema, hele teema, hall teema.
Unikaalne lukustusekraan on ka tagasi, mõnes mõttes. Tegu on täiesti uue programmiga, millega saavad külalised kuulata muusikat, vaadata arvuti infot, vaadata kellaaega ja pilte ning jätta teade.
Samuti tuli selle versiooniga ka uus tervitusekraan ja laadimisekraan. Samuti on selles versioonis ka uus alglaadur, mis valmistub järgmiseks Markuse asjade versiooniks. Markuse tahvelarvuti asjad on ka saanud teatud täiendusi. Näiteks slaidiesitlus laadimise ajal ja täielik kontroll arvuti üle.

© 2017 Markuse asjad


Tetra

Versioon 22 - 22.9

Tetra oli 2016. aasta viimane täisversioon See versioon tähistas 4 aastat Markuse arvuti asjade 1-st stabiilsest versioonist (vt versioon 1.0). Selles versioonis testisin Ultimate väljannet, kus on integreeritud kõik Markuse arvuti asjade versioonid.

© 2017 Markuse asjad


Lumepall

Versioon 23 - 23.9

Lumepall oli 2016. aasta jõulude ja 2017. aasta talveversioon. See versioon täiustas töölauasüsteemi ja sisaldas uut taustapilti. Tegu oli ka esimese Markuse arvuti asjade versiooniga, mida testiti Markuse virtuaalarvutis.

© 2017 Markuse asjad


EV100

(Miniversioon)

Versioon 23.99

See eriline Markuse arvuti asjade versioon tähistas Eesti Vabariigi 100. aastapäeva, kasutades ametlikku logograafikat, mis oli loodud selle jaoks (komposteerisin juurde ka ühe pildi).

© 2018 Markuse asjad


Valgus

Versioon 24 - 24.9

See versioon moderniseeris Markuse arvuti ikoone ja alustas EV 100. aastapäeva tähistamist. Lisaks muutus Markuse asjade logo.

© 2018 Markuse asjad


Tehnoloogia

Versioon 25 - 25.9

Esimene Markuse arvuti asjade versioon, mis viidi üle 64-bitisele Windowsi versioonile ja 4GB operatiivmälule. Täiustused Markuse arvuti integratsiooniprogrammile, teabeprogrammile ja Markuse arvuti juhtpaneel.

© 2018 Markuse asjad


Sügis

Versioon 26 - 26.9

Viimane aastaaja nimeline Markuse asjade versioon. Tegu oli esimese Markuse arvuti asjade versiooniga, mis eksisteeris Linux-i põhisel opsüsteemil.

© 2018 Markuse asjad


Lumemaja

Versioon 27 - 27.9

See versioon on üks kahest Markuse asjade ajaloo jooksul, mis kasutab uuesti vanema versiooni taustapilti (Lumemaja 27.0/Lumi 4.5 ja Originaal 1.0/Soojus 2.0). Kuid see versioon ei eksisteeri ainult nostalgia pärast. Selles versioonis loodi Projekt ITS ehk Interaktiivne Töölaua haldamise Süsteem. Varasemates versioonides (enne 27.8) oli ka uus käivitusekraan. Hilisemates versioonides (27.8 ja hiljem) täiendati opsüsteemile WindowsTM 10., parandati vigu, integreeriti pilvevarundus ja lisati Markuse kaustad.

© 2019 Markuse asjad


EV101

(Miniversioon)

Versioon 27.99

See versioon tähistab Eesti Vabariigi 101. aastapäeva. Muudatuseks on taustapilt ja visuaalne teema. Kasutusel kuni 25. veebruarini.

© 2019 Markuse asjad


Tuulelohe

Versioon 28 - 28.9

Selles Markuse asjade versioonis tutvustati uut Markuse asja – Markuse telefoni. Samuti asendati endine Markuse mälupulga universaalprogramm Markuse mälupulga juhtpaneeliga, mis kasutas Markuse arvuti juhtpaneeliga sarnasemat liidest. Markuse arvuti täiendati Windows 10-le. Viimastes versioonides lisati ka uus töölaua süsteem Rainmeter’i abil.

© 2019 Markuse asjad


Reljeef

Versioon 29 - 29.9

Versioon, mis viis versioonis Tuulelohe alustatud funktsioonid lõpule. Näiteks lisati funktsioon Markuse mälupulga juhtpaneelile, et käivitada see kohe kui mälupulk on arvutisse sisestatud (mis erinevalt universaalprogrammist oli valikuline). Samuti tehti väiksemaid muudatusi töölaua keskkonnaga ja tegumiribale lisati uus teema. Samuti täiendati uusimale Windows 10 versioonile (Mai 2019 uuendus).

© 2019 Markuse asjad


Atmosfäär

Versioon 30 - 30.9

Uus atmosfäär oli sarnaselt originaalsele Atmosfäär versioonile (vt Atmosfäär) seotud uue arvutiga. Selles versioonis optimeerisime erinevaid Markuse arvuti asjade funktsioone uuele arvutile, samuti lisasime käivituslogo ja Linux Mint’i käivitamise võimaluse. Samuti täiustasime töölauakeskkonda ja viimastes versioonides lisasime töölauamärkmed. Lisaks täiustasime ka Projekt ITSi lisades ruumidesse uut funktsionaalsust. Lisati ka uus valik Markuse arvuti juhtpaneeli ajutiste taustapiltide jaoks.

© 2019 Markuse asjad


Neoon

Versioon 31 - 31.9

Selles värvikirevas versioonis lisati palju uut funktsionaalsust. Lisaks uuele taustapildile viimistlesime Mälupulga juhtpaneeli, lisades funktsionaalsust kiirrakenduste menüüle ja parandades varundamise menüü. Selles versioonis lisati ka esmakordselt Markuse arvuti haldamise aken Linux Mint’i. Selles rakenduses saab näha teavet Markuse arvuti asjade kohta, avada Markuse kaustad ja seadistada kaugjuhtimist. Samuti lisasime Markuse arvuti integratsioonitarkvara menüüdele ikoonid. Veel lisasime Markuse virtuaalarvuti valiku ja sünkroonimise võimaluse menüüsse.

© 2019 Markuse asjad


Halloween

(Miniversioon)

Versioon 31.51

See halloweeni-teemaline miniversioon oli erilise taustapildi ja teemaga. Samuti uuendasime selle versiooniga töölauaikoonide paigutust.

© 2019 Markuse asjad


Kingitus

(Miniversioon)

Versioon 31.991

See jõulu-teemaline miniversioon oli erilise töölaua- ja lukustusekraani taustapildi-, teema- ja kursoritega. Telefonis ja tahvelarvutis on ka taimer uue aastani.

© 2019 Markuse asjad


Kakskümmend

(Miniversioon)

Versioon 31.992

Kakskümmend oli uue aasta vastuvõtuversioon. Selle versiooniga tähistati 2020. aasta tulekut. See versioon kasutas uut uue aasta vastuvõtja tarkvara, et esitada muusikat ja eriprogramme kindlal kellaajal, mis edastati otseülekandena Markuse asjad YouTube kanalil.

Täna suurele reklaamimisele nägi ülekannet üle 100 inimese, mis tähendas, et see oli üks seni populaarseimaid videoid Markuse asjad kanalil. Ülekanne ei läinud aga plaanikohaselt, kuna programm lõpetas töötamise uue 1. jaanuaril, mõni minut pärast uue aasta vastu võtmist. Otseülekanne lõppes Markuse sõnavõtuga, kus vastasin 1-le vestluses olevale küsimusele.

© 2019 Markuse asjad


Sümmeetria

Versioon 32 - 32.99

See oli 2020. aasta esimene Markuse asjade täisversioon. Esialgu oli plaanis muuta see versioon talviseks Markuse asjade versiooniks, kuid seda ei juhtunud. Versioon lasti välja 2020. aasta märtsis. See Markuse asjade versioon oli esimene, mis kasutas erinevaid taustapilte erinevatel kuvaritel.

Samuti lisas see versioon palju uut funktsionaalsust Markuse arvuti asjade Linuxi versioonile. Kasutusele võeti uus töölauakeskkond (KDE) ja distro (KDE Neon). Markuse arvuti asjade haldamisprogramm oli nüüd kättesaadav otse tegumiribalt ning sellega sai avada Markuse mälupulga. Lisasin ka kaugjuhtimise võimaluse, mis töötab kohe pärast arvuti sisselülitamist ning samuti Wake On LAN toe (kohalikust võrgust arvuti sisselülitamine).

Selles versioonis tutvustati ka uut Markuse asja – Markuse arvuti alglaadimise süsteemi. Selle abil on võimalik hallata käivitatavaid operatsioonsüsteeme ning olemasolevaid operatsioonsüsteeme isegi uuesti paigaldada probleemide korral. Muutsin ka Linuxi laadimisekraani (keerlevad võililled).

Markuse tahvelarvutisse paigaldati muudetud YouTube’i rakendus ning lisati muid täiustusi seadmega paremini töötamiseks. Markuse telefoni ja tahvelarvutisse paigaldati SSH klient, millega saab Markuse arvuti Linuxi operatsioonsüsteemi kohalikus võrgus hallata.

© 2020 Markuse asjad


EV102

(Miniversioon)

Versioon 32.1

Miniversioon Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamiseks.

© 2020 Markuse asjad


Element

Versioon 33 - 33.9

Kauaoodatud 2020. aasta teine versioon. See versioon kasutab veidi MarkusTegelane YouTube’i kanali disainisüsteemi ning taustapilt on panoraam kahe monitori jaoks. Selle versiooniga lisati Linuxi algkäivitusekraanile Markuse arvuti asjade logo ja muudeti KDE laadimisekraani.

© 2020 Markuse asjad


Raadius

Versioon 34 - 34.9

Selles versioonis alustati veebipõhise liidese loomist arvuti haldamiseks ning toodi Markuse asjade versioonide arhiiv veebiliidesesse, muutes selle vaadatavaks ükskõik millise seadmega ükskõik millises operatsioonsüssteemis. Integratsiooniprogramm töötab nüüd Linuxi põhistes operatsioonsüsteemides veel paremini kui varasemalt. Näiteks on nüüd võimalik käivitada mälupulga programm kohe kui mälupulk sisestatakse arvutisse. KDE Neon asendati Lubuntuga sisemälus, mis käivitub nüüd vähem kui ühe minutiga! Samuti tegime muudatusi mälupulga programmile lisades toe mitmele mälupulgale.

© 2020 Markuse asjad


Uus aasta 2021

(Miniversioon)

Versioon 34.99

Miniversioon 2021. aasta vastuvõtu ja alguse tähistamiseks. Selle versiooni ajal edastati ka otseülekanne kanalil Markuse asjad. Versioonil oli taustapilt, mida kasutati 6. jaanuarini.

© 2021 Markuse asjad


Sinine

Versioon 35 - 36

2021. aasta esimene Markuse asjade versioon. Selles versioonis muutus kättesaadavaks täiesti uus mälupulga programmi versioon ning varundamishaldur. Toodi tagasi ka mälupulga lukustuse programm, mis on nüüd varasematest versioonidest turvalisem.

© 2021 Markuse asjad


Harmoonia

Versioon 36.5 - 37

See versioon sisaldas animeeritud taustapilti ja kohandatud teemat Linuxi versioonis. Markuse asjade integratsioon arvutiga rakendus - see võimaldas erinevatel Markuse seadmetel ühendada arvutiga ja see üles äratada. Samuti sai sellega faile alla ja üles laadida arvutisse ning näha teavet arvuti kohta.

© 2021 Markuse asjad


NeoSpagett

Versioon 37.1 - 38

See versioon sisaldus uut taustapilti ning uuendatud teemat Linuxi versioonis. Uus Markuse mälupulk ja veaparandused MarkuStation tarkvaras. Uued käivitumislogod Markuse arvutis, tahvelarvutis ja telefonis.

© 2021 Markuse asjad


Uus talv

Versioon 38.1 - 39

See versioon sisaldas kohandatud taustapilti ning heledat teemat. Erinevalt eelnevatest aastastest, mis tähistasid jõule ja advendiaega, sai sellest versioonist täisversioon, mida on plaanis kasutada märtsini.

© 2021 Markuse asjad


Spektra

Versioon 39.1 - 40

Järgmine Markuse asjade täisversioon. Selles versioonis loodi uus versioon Markuse mälupulga programmist ning Markuse mälupulgale loodi Unikaalne Kaustade Sirvimise Süsteem 2.0. Hilisemates versioonides kuvatakse ka töölaual praegune ilmateade ning tegumiriba asub primaarekraanil. Markuse tahvelarvutisse toodi tagasi funktsioon seda kasutada kolmanda ekraanina kasutades USB kaablit. Arvutist eemaldati LiveTuner tarkvara, kuna see pole enam vajalik.

© 2022 Markuse asjad


Rõngas

Versioon 40 - 40.9

See versioon täiendas Markuse asjade repertuaari uue seadmega - Markuse sülearvuti. Versiooni põhieesmärgiks oli ühtlustada Markuse asjade kogemust erinevate seadmete vahel ning pikendada akukestust kaasaskantavatel seadmetel.

© 2022 Markuse asjad


Suum

Versioon 41 - 42.9

Versioon, mis viimistles seda, mida versioonis Rõngas tehti.

© 2023 Markuse asjad


Sära

Versioon 43 - 43.9

Selle versiooniga sündis Markuse asjade uus visuaalne identiteet. Funktsionaalsuse poole pealt võimaldasime tahvelarvutis dünaamiliselt opsüsteemi vahetada, tegime parema Mälupulga programmi, lisasime paljud Markuse arvuti asjade funktsioonid Linuxisse (sh dünaamiline töölaud, mälupulga lukustus, seadmete sidumine PIN-koodiga) jpm.

© 2023 Markuse asjad


Lumehelves 2023

(Miniversioon)

Versioon 43.2

See miniversioon tähistab lumehooaja algust. Erinevad taustapildid lisatud telefonile, arvutitele ja teistele seadmetele! Samuti uued alglaadimisekraanid arvutis ja telefonis.

© 2023 Markuse asjad


Sinililla

Versioon 44 - 45

See versioon Markuse asjadest lisas uudse sinililla välimuse ja buutimisekraani. Versiooni fookus on parima võimaliku Linuxi toe pakkumine. Lisaks uuele välimusele on nüüd ka Markuse asjade integratsioonitarkvaras võimalik teatud arvuti sätteid muuta, sealhulgas teema tausta ja esiplaani värvi, erinevaid attribuute, lülitada kaugühendus sisse/välja, laadida alla taustapilte ja vahetada miniversiooni taustapildi täisversiooni taustapildiga.

© 2024 Markuse asjad


Kallas

Versioon 45 - 45.9

Selles Markuse asjade versioonis viime seni WinForms-is jooksnud rakendused üle Avalonia UI-le, mis võimaldab arendada rakendusi korraga mitmele platvormile, sh Windows, macOS ja Linux. Versioonis on ka uus mängude haldamise süsteem, MarkuStation 2, ja samuti tuleb tagasi ka Pidu! rakendus, mõlemad jooksevad Avalonia UI peal. M.A.I.A. rakendusse lisasime sünkroniseerimise valiku, mis võimaldab seadmele sobivad taustapildid alla laadida otse Markuse arvuti asjad süsteemiga seadmest.

© 2024 Markuse asjad


Sisukord   Tagasi algusesse

Markuse asjad kuulub Markus Maalile ja selle kasutamine ilma nõusolekuta ei ole lubatud. Taustapildid, mis on kasutusel Markuse seadmetes, kuuluvad Markus Maalile ja nende kopeerimine ei ole lubatud.. Originaalsed pildid kuuluvad originaalsetele omanikele. Kõik õigused on kaitstud.© 2010 – 2024 Markus Maal.